KONST / Ramar / Ram 5587002
*
nr 558 7002
Ram
40x63
Kondition: färgbortfall, slitage
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2008
kl 19:16:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 20:56:46
1
150 kr
15/12 13:02:07
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
*
Ram
Kondition: färgbortfall, slitage
nr 558 7002
Ram
40x63
Kondition: färgbortfall, slitage
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 20:56:46 | 1 | 150 kr |
15/12 13:02:07 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42